Un sogno che si avvera (Splněný sen )- 1. díl; Che pasticcio, Clementina! (To je ale nadělení, Clementino!) - 2. díl

Lorenza Bernardi

žánr: ficiton - pohádky

Dvanáctiletá Clementina touží po přijetí na nejprestižnější kuchařskou akademii v Paříži, kterou vede slavný kuchařský mistr Jean Fresnay. Do Paříže přijíždí v doprovodu rodičů s velkými nadějemi, aby se zúčastnila obtížných zkoušek, při kterých může být vybráno pouze osm nejtalentovanějších budoucích kuchařů a kuchařek z celého světa. Fascinována životem v hlavním městě Francie si zapisuje všechny nové zážitky do svého deníčku a potkává Susannu, dceru majitelů slavné italské pizzerie, s níž sdílí svůj jediný sen – stát se kuchařskou star.

 

V druhém dílu, po úspěšném absolvování nejtěžších zkoušek, vplouvá spolu s ostatními šesti spolužáky do studentského života v akademii pod vedením moudré Madame Lemoine a brzy pochopí, že kuchařské umění je jedna velká dřina, kde nic není zadarmo. Obzvláště když celou akademii řídí tajemná postava záludného pana Fresnayho.

 

Kniha nabízí mladým čtenářům pohled do studentského života v akademii, kde se žáci místo učebnic a tužek učí zacházet s pánvičkami a vytvářejí ta nejlahodnější jídla na světě.

 

Text v elektronické podobě je k dispozici v literárním oddělení DILIA v italském a anglickém jazyce.