MILIONY SLZ (2011)

Martin Johanna

Obsazení: 1 muž, 3 ženy


Mladý a úspěšný spisovatel Alexandr Stielmann přišel o svého dlouholetého partnera Michala, který se utopil společně s ostatními kolegy z Francouzského námořnictva při katastrofě v Atlantickém oceánu. Alex přestal tvořit, prodal byt a odstěhoval se do podnájmu ke kamarádce Sáře, se kterou se setkal na jedné společenské akci v Paříži, kam se dostala v rámci své barmanské živnosti. Pravidelně k nim dochází Alexova manažerka Eva, aby ho přesvědčila, že musí pokračovat v práci, ovšem marně. Eva je Alexovým opakem, chladně uznává jen trvalé pracovní vztahy na úkor těch životních. 

Ani rok od tragické události se nepodařilo Alexovi najít sílu jít dál. Právě si prohlíží staré fotografie, když v tom se vrací domů Sára z dalšího nevydařeného rande. Teprve pomocí značné dávky důvtipu a vína se jí podaří přivést Alexe znovu ke psaní. Mladík se nadchne pro nápad vytvořit divadelní hru o jeho vztahu s Michalem a zatouží ji uvést na prknech za pouhé tři měsíce na Michalovy narozeniny. Všechna jemu doposud nakloněná divadla však takovou inscenaci odmítnou hrát.

Jako nečekané řešení se ukáže návrat Sářiny bývalé spolužačky Týny, která uteče od nevěrného italského snoubence zpátky do Francie. Vzdá se slibné kariéry modelky v zahraničí a rozhodne se využít dosavadních zkušeností a postavit se sama na vlastní nohy. Postupně však vyjde najevo, že Týna není jen velkou Alexovou fanynkou, ale že ho zná mnohem důvěrněji než kterákoliv jiná žena.


  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.