Vyšly nové Zprávy DILIA zima 2021

18.11.2021
Vyšly nové Zprávy DILIA zima 2021

Zajímají vás novinky z oblasti divadla, literatury, hudby nebo audiovize? Stáhněte si nejnovější podzimní Zprávy DILIA ve formátu PDF.


Nejnovější číslo Zpráv DILIA obsahuje přes 30 synopsí nových českých a zahraničních her. V české sekci vám představíme nové hry od Davida Košťáka, Kashy Jandáčkové, Kateřiny Tomanové a Michaely Zakuťanské. Přinášíme vám také oceněnou hru Martiny Kinské a Radka Schovánka Agent tzv. společenský a Maják Heleny Singh Eliášové, který měl v říjnu 2021 premiéru v bosenském rozhlase.

Zahraniční sekce je mimo jiné věnována úspěšné tetralogii Sibylle Berg, kterou v letech 2013 – 2020 napsala pro Maxim Gorki Theatre Berlin. Nabídneme také synopse her Woodyho Allena, Marguerite Duras, Alexise Michalika, Falka Richtera, Nory Abdel-Maksoud, Elly Hickson a Floriana Zellera. Velké zastoupení mají také nové překlady ze španělštiny, katalánštiny a francouzštiny.

Literární oddělení informuje o 30. ročníku Ceny Josefa Jungmanna a přináší rozhovor s Olgou Zbranek Biernátovou, spisovatelkou, specialistkou na online marketing a vedoucí projektu a stejnojmenného festivalu pro fanoušky young adult literatury Humbook.

 

To a mnoho dalšího naleznete v nových Zprávách DILIA, které si můžete stáhnout ve formátu PDF. 

Zábavné a inspirativní čtení přeje agentura DILIA.