Ráliš, Tomáš (CZ)

Ráliš, Tomáš

Tomáš Ráliš se narodil v roce 1997 v Kadani, na tamějším gymnáziu také odmaturoval. V současné době studuje v Praze DAMU, obor režie-dramaturgie činoherního divadla. První divadelní hru napsal a vydal tiskem v devatenácti letech.

V roce 2020 s hrou Bezpečnostní pásy zvítězil v dramatické soutěži pořádané Vaclav Havel Library Foundation, New York, s tímto oceněním byl spojen stipendijní pobyt v USA a stáž na newyorské Tisch School of the Arts. V témže roce získal třetí cenu v International One-minute Play Contest pořádané Univerzitou v Lublani, resp. její fakultou AGRFT.

Během druhého ročníku dramatické dílny A studia Rubín Autor v domě napsal dvě divadelní hry: Sorex a 20/21. Hra 20/21 byla poprvé uvedena jako rozhlasová skica A studiem Rubín ve dvacáté epizodě podcastu Fade in Rubín v sezoně 2020/2021, a to v režii Jana Friče.

Další jeho text Sbírka pro mrtvého básníka uvedl v rámci svého podcastu divadelní spolek JEDL. Jako autor krátkých próz spolupracuje také s Českými centry.

Za hru Sorex získal 1. místo v soutěži o Cenu Evalda Schorma za rok 2020 a za hru 20/21 získal 1.místo v soutěži o Cenu Evalda Schorma za rok 2021.


Synopse

SOREX

20/21