Jaké to je být autorkou divadelních her?

29.3.2019
Jaké to je být autorkou divadelních her?

Na tuto otázku odpoví britská autorka Ella Hickson ve své hře Autorka, která bude v rámci cyklu scénických skic 8@8 uvedena 17. dubna ve VILE Štvanice. V rámci večera bude také udělena Cena Marka Ravenhilla a proběhne debata s autory.


17. dubna 2019 proběhne ve VILE Štvanice další díl cyklu scénických skic 8@8. Představí provokativní hru britské autorky Elly Hickson Autorka, která vybízí k úvahám nad povahou tvorby, možností sebevyjádření, a to zejména z pozice ženy. V režii mladého režiséra Lukáše Kopeckého se představí mimo jiné Sarah Haváčová a Tomáš Kobr.

V rámci večera bude také udělena Cena Marka Ravenhilla za nejlepší českou inscenaci nové hry, kterou tentokrát předá mezinárodně uznávaná francouzská autorka s rumunskými kořeny Alexandra Badea.

 

17. 4. od 20:00 ve VILE Štvanice

Ella Hickson: AUTORKA

Režie: Lukáš Kopecký

Překlad: Hana Nováková

Hrají: Sarah Haváčová, Tomáš Kobr a další

Provokativní hra britské autorky Elly Hickson vybízí k úvahám nad povahou tvorby, možností sebevyjádření, a to zejména z pozice ženy, a strukturou naší společnosti. Tyto otázky zkoumá autorka nejen skrze témata ve hře obsažená, ale i její formu. Co začíná jako slovní přestřelka mezi dvěma postavami, jako vášnivý proud stížností na současný stav divadelního umění, je vzápětí zarámováno jako fiktivní scéna, divadlo na divadle; fiktivní scéna je zase vzápětí označena za biografickou. Vrstevnatý tvar přináší s každým dalším střihem novou perspektivu a nutí diváka vidět věci znovu a znovu v novém kontextu. Mísí při tom ostrou argumentaci s obrazivými prvky fantazie a mýtu.

Projekt vznikl za podpory Dozorčí rady DILIA a MHMP. Vstupenky v jednotné výši 150 Kč v síti Goout.net nebo na e-mailové adrese produkce@divadlo-leti.cz.