NAŠE MĚSTEČKO (Our Town, 1938)

Thornton Wilder

Překlad: Martin Hilský
Žánr: drama
Obsazení: 13 mužů, 7 žen


Tato tříaktová hra Thorntona Wildera je patrně nejuváděnějším americkým dramatem. Odehrává se ve fiktivním městečku Groves´s Corners a zároveň pracuje s metodou divadla na divadle – sledujeme přípravu divadelního představení o životě v městečku v letech 1901 – 1913, které řídí Inspicient. Naše městečko líčí každodenní život průměrného amerického maloměsta – a to ze dvou perspektiv, z perspektivy jeho žijících obyvatel a z pohledu mrtvých, jenž ze záhrobí komentují svůj dosavadní život i své blízké.
V prvním dějství nazvaném Denní život se s městečkem Groves´s Corners, v druhém dějství nazvaném Manželství a láska se setkáváme s budoucími novomanželi Emily Webbsovou a Georgem Gibbsem, ve třetím nazvaném Smrt se dozvídáme, že Emily zemřela při porodu a dostává šanci prožít znovu jeden den svého života. Vybere si své dvanácté narozeniny, ale s hořkostí si uvědomí, jak je život krátký a jak málo si ho vážíme. Při pohledu na truchlícího manžela George jí navíc dojde, že tento fakt si živí nikdy nepřipustí.


  Text je k dispozici v DILIA.


Nastavení cookies
Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookies podle kategorií, v souladu s vlastními preferencemi. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookies můžete ovlivnit, jak stránky fungují a jaké služby jsou Vám nabízeny. Více informací o našich zásadách používání souborů cookies

Funkční cookies
Tyto cookies jsou nezbytné pro fungování našeho webu a všech funkcí, které nabízí a není možné jejich účel a zpracování odmítnout.

Analytické cookies
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování našeho webu. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají náš web. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým náš web funguje, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu.

Preferenční cookies
Tyto cookies umožňují, aby si náš web zapamatoval preference daného uživatele a mohl se mu přizpůsobit.
Uložit vybrané
Přijmout vše
Odmítnout vše