KRÁSNÁ TĚLA (Beautiful Bodies, 2000)

Laura Shaine Cunningham

Překlad: Jiří Fisher
Žánr: komedie
Obsazení: 6 žen

O čem hovoří, co rozebírají, o co se přou a o čem sní ženy po třicítce, když nejsou ve společnosti mužů? Rozhodně jim to umožňuje odhodit stranou veškeré zábrany a odhalit svá nejniternější tajemství, a jak se říká:  tnout přímo do živého! Mohou snít, fabulovat, kritizovat, závidět, něžně i nesmlouvavě pomlouvat, přehánět a navíc - fantazírovat a bezelstně přehánět o svých erotických a sexuálních zážitcích, snech a zkušenostech!

Šest kamarádek se v komedii Krásná těla sejde jednoho zimního večera v newyorském loftu, který vlastní hostitelka této dámské jízdy Jessie, aby „zasypaly“ svou oblíbenou těhotnou kamarádku Claire praktickými dárky, hračkami a základní výbavou pro novorozeňata.


Šest bývalých spolužaček z universitních let je skvělou sestavou charakterů, počínaje majitelkou loftu Jessie, vychrtlou modelkou Lisbeth, neúspěšnou herečkou Sue Carol, žoviální a obtloustlejší Ninou, super úspěšnou a velmi bohatou agentkou nemovitostí v New Yorku Marthou, až po těhotnou Claire, která na večírek přijede nejen pozdě, ale navzdory kruté zimě a pokročilému těhotenství na jízdním na kole. Jak to všechno asi může dopadnout a skončit? 

Vtipně napsaná hořká komedie newyorské autorky Laury Shaine Cunninghamové Krásná těla je zcela unikátní příležitostí pro šest hereček středního věku předvést nejen herecký talent, ale i inspirovaně vložit do každé postavy své životní zkušenosti a obohatit  jevištní charaktery kriticky důležitou osobní výpovědí.


  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.