ORCHESTR TITANIC

Christo Bojčev

Překlad: Stojan Černodrinski
Žánr: komedie
Obsazení: 4 muži, 1 žena

Život na opuštěném nádraží, kde žádné vlaky nikdy nestaví, se může paradoxně pro někoho stát i docela pohodlným a zábavným útěkem z dnešní uspěchané a stresující reality. Čtveřice bezdomovců si tu krátí čas nácvikem na akci, kterou provedou „až ten vlak jednou zastaví“. Realita ovšem předčí jejich očekávání a jednoho dne jeden vlak skutečně zastaví. Vystoupí z něj slavný kouzelník Harry Houdini a pak se začnou dít věci…

     Vynikající komedie Orchestr Titanic předního současného bulharského dramatika Christo Bojčeva, která od svého vzniku v roce 2002 stačila obletět svět, je pronikavou sondou do odcizeného světa dnešních lidí a svou výpovědí zdaleka překračuje rámec komediálního žánru.
     Bulharského dramatika Christo Bojčeva můžeme směle zařadit mezi nejzajímavější současné zahraniční dramatiky. Ve svých komediích s lehkostí a přirozeností výjimečného talentu překračuje hranice zaběhnutých žánrů i reality. Výsledkem je dramaticky velmi hutný tvar, ve kterém není nouze o zasmání, zamyšlení, ale především údiv, ke kterému nás tento dramatik přivádí s neobyčejnou lehkostí a kreativitou.  

 

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.