BOULEVARD SEVASTOPOL (Boulevard Sevastopol, 2005)

Igor Bauersima

Překlad: Jitka šťávová, Jana Cindlerová
Obsazení: 4 muži, 5 žen, 1 zvířátko

Stejně jako v dosud nejúspěšnějším Bauersimově díle norway.today hraje i v jeho nové hře Boulevard Sevastopol velkou roli internet. Hra je zasazena na periferii západního velkoměsta, kde se odehrávají příběhy několika ilegálních imigrantů z Ruska. Všichni jsou závislí na přízni jejich v luxusu žijícího "převaděče" Ivana, který se živí jako obchodník s lidmi. V centru dění je studentka medicíny Anna (původem z Moskvy), která si však musí nejprve odpracovat své dluhy, jež má vůči Ivanovi. Proto si přivydělává jako striptérka na chatu. Právě ten se pro ni stává místem pro lásku, poté co naváže virtuální vztah s jedním svým zákazníkem Zedem. Zná jej pouze ze sítě, přesto však miluje, když společně vymýšlí různé příběhy, možnosti společného útěku i další budoucí plány. Anna věří, že se jí Zed v den ruského Nového roku, který připadá na 13. ledna, během večírku odhalí a ukáže, kdo ve skutečnosti je.
    Kdo je ve skutečnosti Zed? Skončí Annin a Zedův poslední příběh zrozením reálné lásky? Či zánikem dosud perfektního vztahu?
    Hra je postavena na aktuálních tématech jako jsou migrace, ilegalita a vykořis?ování, propojení skutečnosti a fikce, které se vzájemně překrývají a zasahují do sebe, ale nabízí i křehké balancování mezi tragikou a komikou. Hru lze momentálně vidět ve vídeňském Akademietheater, kde měla v sezóně 2005/2006 s velkým ohlasem svoji světovou premiéru.

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.