POZOR, NATÁČÍME! (Silence, on tourne!, 2017)

Gérald Sibleyras, Patrick Haudecoeur

Překlad: Anežka Svobodová
Žánr: komedie
Obsazení: 4 muži, 2 ženy

Umíte si představit, že jdete večer rozjímat do divadla a jak se zhasne, zjistíte, že jste jedním z komparzistů, protože jste se právě ocitl na natáčení filmu? Právě takový zážitek si bude odnášet divák z představení Pozor, natáčíme!, ve francouzské komedii, kde nic nevychází podle plánu.

V Paříži byla tato hra natolik divácky oblíbená, že byla nominována na Molièrovu cenu za komedii roku 2017 a funguje na podobném principu jako autorova předchozí neméně úspěšná komedie Mátový nebo citron?, která Molièrovu cenu za komedii získala v roce 2011.  

Ve hře Pozor, natáčíme! se divák stává součástí natáčení filmu, který se odehrává během divadelního představení, kdy se žárlivý manžel pokusí zabít svou ženu (hlavní herečku). Taková scéna by se dala natočit raz dva, ale to by se na všechny muselo moci spolehnout! Když ale nedorazí hlavní kaskadér, producent filmu se zadluží u mafiánů a žárlivý režisér je na stopě milenci jedné z hereček, všechno se začne postupně sesypávat. Všechno může napravit jedině někdo z publika, kdo zastoupí nepřítomného kaskadéra a dohraje jeho roli, aby se scéna natočila! Kdo z diváků se stane tím vyvoleným a celé natáčení zachrání?!  

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.