CESTA KOLEM SVĚTA ZA 80 DNÍ (Le tour du monde en 80 jours)

Jules Verne, Sébastien Azzopardi, Sacha Danino

Překlad: Irena Novotná
Žánr: rodinná komedie
Obsazení: 4 muži, 1 žena

Průvodčí: Ano, to já proštípl první jízdenku té slavné cesty kolem světa! Umíte si představit, byl jsem na to patřičně hrdý! Jedna má fotka se dokonce objevila v novinách. Obvykle ledově klidní a vyrovnaní Angličané se pro to dobrodružství bláznivě nadchli! Britský lid pohltilo frenetické zaujetí vlastní spíše jižním národům. Každý detail cesty se převracel zprava zleva…

Anglický gentleman Phileas Fogg uzavře s členem Reformního klubu zdánlivě prohranou sázku. Vsadí se, že zdolá cestu kolem světa za pouhých 80 dnů! To je v roce 1872 něco nevídaného. Vydává se vstříc dobrodružství spolu se svým francouzským sluhou jménem Passepartout.

Bláznivá road movie pro celou rodinu, na níž se dva cestovatelé setkají třeba s indickou princeznou Audou, s kovbojem Jackem, s anglickou královnou, ale především s inspektorem Fixem, který klade hrdinům léčky a překážky. Podaří se Foggovi vyhrát? Bude včas v Reformním klubu? Nezadrží jej na poslední chvíli Fix?

Příběh podle slavného románu Julese Verna napsali Sébastien Azzopardi a Sacha Danino. Hra získala v roce 2006 cenu Charlese Oulmonta a o rok později na festivalu v Anjou Cenu diváků, za sebou má tři tisíce repríz.

  

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.