VODA ŽIVÁ

Milan Deutsch

Žánr: divadelní hra s písněmi
Obsazení: 7 mužů, 8 žen

Divadelní muzikál pro celou rodinu s původními písněmi i hity od více autorů. Cílem je divákovi dát zapomenout na trable všedních dnů a na chvíli mít šanci se zasnít v řece fantazie, která čeká v zemi fantazie. A také si zazpívat písničky, které možná budou znát.

Alice je dívka, které v reálném světě žije pouze se svou babičkou a nemá rodiče. Maminka se jí utopila, když byla ještě malá. O svém tatínkovi nic neví, babička o něm nikdy nemluvila. Aby unikla smutkům a strachům, které ji občas navštěvují, uniká do fantazie. V předvečer svých 18. narozenin ji do fantazie pozve její odraz v zrcadle, její veselé alter-ego jménem Alenka. Čeká ji tam úplně jiný svět, plný barev a zvláštních bytostí.  Alenka jí vypráví příběh o tom, jak voda může být nejen zlá, ale také milostivá a životadárná. Zároveň jí vypráví o tom, že tatínka utopila ze žárlivosti zlá černá labuť. Tatínek se ale ve vodě setkal s maminkou, se kterou tam žije doposud. Ukáže jí věci takové, jaké jsou – aby mohla Alice pochopit a odpustit. 

Nálada představení je poetická – jde o baladu, která nese odkaz divadla SEMAFOR, kde byla hra úspěšně uvedena v sezóně 2018. Jednu z písní pod názvem „Bludička“ věnoval do představení sám Jiří Suchý. Ta byla původně uvedena ve hře Kytice.

Přestavení využívá stínohru jako jednu z nejstarších divadelních forem. Součástí navržené scénografie je také závěs, který slouží jako projekční plátno na podvodní scény a ilustrace a zároveň jako hranice mezi realitou a fantazií.

K dispozici jsou pro případnou novou produkci také kostýmy a videa na projekce + speciálně navržené schodiště.  Původně obsazení herci mají hru nazkoušenou – např. Jana Fabiánová v roli Černé labuti.

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.