malé závislosti

Barbora Hančilová

Obsazení: 4 muži, 4 ženy

Ježiš, mě to tak sere, jak si vytváříme na párty tyhle malý dramata a hrozně se prožíváme. Jenom, abysme nemuseli řešit velkej svět, vytváříme si svůj vlastní. Hermeticky uzavřenou bublinu konstantní párty. A je hrozný, že jsme na hranici obrovskejch společenskejch změn a místo toho, abysme něco dělali, abychom dělali revoluci a něco měnili, věnujem veškerou ničivou, ale i kreativní energii do různejch party, na kterejch ničíme akorát tak sami sebe. - Ne, my se neničíme, ani to ne, my se paralyzujem, drinky a koks a všechno, to jsou jenom anestetika, kterejma se umrtvujem a žijem v tomhle akceneschopným, impotentním stavu. Jenom konzumujem, a pak se prožíváme.

 

Parta kamarádů se schází v den narozenin jednoho z nich. Porovnávají svou úspěšnost, řeší pracovní nabídky i nabídky jiného druhu. Alkohol, taxíky, fejsbuk, láska, vyznání a... smrt.

 

Jeden z nich umírá a zbytek se s tím musí vyrovnat. Jejich životní postoje se mění v konfrontaci s opravdovou ztrátou, v konfrontaci se situacemi, z nichž se už nedá vylhat, dospívají.

 

Hra získala čestné uznání v soutěži o Cenu Evalda Schorma za rok 2015.

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.