POLIBEK PAVOUČÍ ŽENY (The Kiss of the Spider Woman)

Terrence McNally, John Kander, Fred Ebb

Překlad: Adam Novák
Žánr: Muzikál
Obsazení: 6 mužů, 3 ženy + company

John Kander, autor takových hitů jako jsou Cabaret, Chicago, Řek Zorba, Curtains (Vražda za oponou) a dalších, je nepochybně největším žijícím skladatelem muzikálů.

Příběh se odehrává v jihoamerickém vězení, ve kterém sdílejí celu dva absolutně rozdílné charaktery – politický aktivista a gay. Chtějí-li přežít, musejí se naučit spolu vycházet. Autorům se podařilo i z takto ´nemuzikálového tématu´ napsat muzikál plný napětí a vášní, muzikál, ve kterém hlavní roli hraje lidské srdce.

K premiéře v Komorním divadle v Plzni v roce 2013 napsal John Kander:

Hercům a ansámblu Polibku pavoučí ženy…

Jsem nadšený, že děláte tento kus…tak blízký mému srdci. Střet lásky a představivosti s hrůzou tyranie a mučení je vzrušující a (obávám se) věčný boj. Z celého srdce doufám, že jsme pro toto téma něco udělali, stejně jako pro Molinu, našeho nešťastného, vystrašeného, ale neskutečně statečného hrdinu. Srdečně vás zdravím a děkuji vám všem a doufám, že vám tento projekt přinese radost a potěšení.

Srdečně…John Kander

Muzikál získal 7 Tony Awards a 3 ceny Drama Desk. V původním nastudování v letech 1992 a 1993 hrála hlavní roli v Torontě, Londýně i na Broadwayi Chita Rivera.

  Text je v elektronické verzi k dispozici v DILIA.