DELETE aneb VYMAZANÁ PREMIÉRA

Jan Forejtar

Autor hudby: Darek Forejtar
Žánr: detektivní hudební komedie
Obsazení: variabilní (8 hlavních postav + další)


Poprocková písničková férie, skoromuzikál o jednom obraze pojednává o úspěšnému tvůrci reklam, kterému se zdá, že v této své činnosti není dostatečně využit jeho talent, a proto se rozhodne k vážnějšímu uměleckému činu. Napíše hru, nebo muzikál, či tak něco, kde by mohl více uplatnit své umělecké nadání! Během psaní však narazí na spoustu malých problémů, které mu pomáhá vyřešit jeho „asistentka“, ale čím dál více se ztrácí v detektivní zápletce, kterou sám sobě nastavil neřešitelnou past. Děj se odehrává ve dvou rovinách: autor ve své pracovně konstruuje a píše libreto hry, která se ale současně odehrává před divákem na jevišti…

 

 

Ve hře je 16 poprockových písniček pro ženy i muže, k nimž jsou kompletně připraveny hudební podklady, které se dají jako halfplaybeckový doprovod použít přímo při představení, bez potřeby hudebního tělesa a je možné je také okamžitě transponovat dle schopností a hlasového rozsahu interpretů.

 

Texty zhudebnil, aranžmá i studiovou realizaci hudebních podkladů vytvořil a nahrál Darek Forejtar.


  Text libreta a písní v elektronické podobě je k dispozici v DILIA. Notový materiál, hudební podklady písniček i jejich demo snímky jsou k dispozici v archivu autorů.