DEALEŘI FYZICKÉ LÁSKY

Anna Saavedra

Obsazení: 1 muž, 2 ženy


Celou noc údery za stěnou mého pokoje, mého těla. A potom cítím strach… Nevím. Nevzpomínám si. Obvykle spím jako zabitá. Tento hotel je tichý, azurově tichý. Miláčku, vezmu tě někam, kde bude úplné ticho… V přímém aktu zranění se ukazuje, jak silná může být moc jednoho člověka nad druhým. Přímý akt zranění odkrývá permanentní zranitelnost člověka jednáním druhých. Láska je, když kráčíš do neštěstí tak jistě, jako jistě vržou boty.

 

Příběh starší ženy, která terorizována všudypřítomným manželem přebývá v anonymním luxusním hotelu. Ten pro ni nechal postavit právě její muž, aby ji držel v dokonalé izolaci. Všední dny prázdného čekání na konec života razantně naruší vpád mladé dívky, která se ze zprvu neznámých důvodů pokouší se starší dámou hovořit o jejích problémech. Příběhy žen se začnou prolínat v obrazech brutálního násilí, jemuž starší žena odnepaměti čelí, a jemuž byla mladá dívka přítomna v dětství. Sbližování obou žen vrcholí jejich systematickou likvidací anonymního muže, snad muže mladé dívky.

 

Hra o různých podobách násilí a znásilnění v partnerském vztahu, tak trochu „lynchovská detektivka“ z podivného hotelu rodinné paměti, kde i ti nejbližší lidé jsou naprostými cizinci. Oběti i jejich mučitelé spolu tančí svatební valčík na bělostných prostěradlech dlouho do noci…


  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.