TAKOVÁ NESMĚLÁ PROVOKACE

Marie Janíčková

Žánr: komedie
Obsazení: 5-11 mužů, 4-6 žen


Pod názvem Taková nesmělá provokace se skrývají tři scénky plné gagů a situačního humoru, který je někdy až „na hraně“.

DOKONALÝ MANŽEL
Obsazení: 3 muži, 4 ženy

Marion má nového manžela, který je prototypem dokonalého muže. Zbožňuje svoji ženu, dělá všechny domácí práce, rád si s manželkou povídá, rád vidí její kamarádky a dokonce obdivuje a miluje svoji tchýni. Oproti jejímu bývalému manželovi Pepovi je to nebetyčný rozdíl, což oceňuje hlavně její matka. Kamarádky Žaneta a Kateřina se na nového Idola  přijdou k Marion domů podívat, na návštěvu přijde i tchýně. Idol se chová naprosto neuvěřitelně a kamarádky blednou závistí. Ovšem jen do té doby, než se Idol při servírování občerstvení zasekne a Marion je nucena přiznat, že její nový manžel je vlastně zázrak techniky – robot. (Kdo kdy také viděl živého dokonalého muže, že...) Přivolaný opravář oznámí Marion, že se jedná o celou špatnou sérii IDOL 007, kterou stahují z trhu. Marion požaduje vrácení peněz, ale zástupce firmy jí oznámí, že peníze sice nedostane, ale vrátí jí jejího bývalého manžela, kterého dala jako protihodnotu. Tak na scénu vstupuje Pepa, který způsobem sobě vlastním nastolí starý pořádek.

SENÁTOR
Obsazení: 5 mužů, 1 žena

Senátor má povinnosti ke svým voličům a jeho žena – nymfomanka, bývá často sama doma...

Scénka začíná v posteli, kde dovádí senátorova žena se třemi milenci. Nečekaný návrat manžela nastolí chaos. Milenci jsou uklizeni na balkon, ale protože je venku mráz, dobrovolně se prozradí a senátorovi svou přítomnost v jeho bytě věrohodně vysvětlí.

Senátor opět odchází za svými voliči a osamělá manželka si pozve místní hokejové mužstvo. Protože hráči intenzívně trénují, uvolní se jen trenér. Manželka se tedy musí spokojit jen s ním. Když jsou v nejlepším, vrací se senátor s tím, že byl svými voliči potupně vypískán....

 

U LÉKAŘE
Obsazení: 11 mužů, 6 žen (stačí i 3 ženy a 3- 4 muži, pokud herci zahrají více postav)

MUDr Filip Hovnoznal a zdravotní sestra Jiřinka přijímají ve své ordinaci pacienty, kteří se střídají v krátkých, komických epizodách. Například pacientku Alenku trápí manželova impotence, u paní Svaté to vypadá na neposkvrněné početí, dědeček Sviňáček potřebuje snížit pohlavní pud, přichází krátkozraký pán, řidič kamionu, hluchá babička, mladík, co se potřebuje orientovat ve své orientaci a nakonec těžký sklerotik pan Havránek. Pro všechny má pan doktor radu a pomoc, přičemž ještě stačí svádět sestru Jiřinku.


  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.