CHLAPI RADŠI LŽOU (Les Hommes préferent mentir)

Eric Assous

Překlad: Jaromír Janeček
Žánr: komedie
Obsazení: 3 muži, 4 ženy


OLÍVIE: Aurélie ty dva nezná. Všichni tři jsou sami. Když je seznámíme, tak by z toho něco mohlo být!

SIMON: Ty je snad chceš oddávat?

OLÍVIE: Oddávat zrovna ne, ale kdo ví. Tím, že zvu dva chlapy, Auréliina šance aritmeticky roste!

SIMON: Aritmeticky! Ta je děsná, ta tvoje mánie všechny lidi párovat! Jako by byl život ve dvou univerzální všelék na všechny trable! Víc než dvě třetiny mejch ženatejch pacientů prožívají peklo! Není to snad dostatečným důkazem toho, že manželství nic neřeší? Úspěchem není si za každou cenu někoho najít! Jsou samotáři, kterým nic nechybí a dvojice, který se nemůžou ani cejtit!


Psycholog Simon se večer chystá své ženě Olívii oznámit, že ji opouští kvůli mladé Anne Catherine. Jenomže Olívie má na večer už jiné plány - pozve k nim svou kamarádku Aurélii a dva Simonovy svobodné kamarády Sama a Richarda v naději, že by tak Aurélie, která je sama a zoufale hledá partnera, mohla konečně "přijít ke štěstí". Mezitím ale Anne Catherine ztratí nervy, a když se jí Simon ten večer neozývá, rozhodne se vzít věci do svých rukou a objeví se u Simona doma. Před všemi oznámí, že je v šestém měsíci, a že otcem dítěte je Simon.
Hra Chlapi radši lžou je plná extrémních situací (které jsou nicméně založeny na možných reálných životních situacích), nečekaných dějových zvratů i zajímavých rozuzlení. Úspěšná hra podle kritiky dokonce místy připomíná atmosféru her Yasminy Rezy.


  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.