HLASOVÁNÍ

David Adámek

Žánr: komedie
Obsazení: 4 muži, 3 ženy


Robin: To snad stačí, podepsala to celá vesnice. Víc už chtít nemůžeme. Přemluvil jsem dokonce i hluchého De Nueva, který má rád své ovce, víc než se sluší. Slíbil jsem mu, že mu na oplátku přinesu minerální sůl pro ovce a kondomy. Nic víc nechtěl.

Odeer: Uvidíme, co se s tím dá dělat.

Trapiste: Můj známý mnich z jednoho Trapistického pivovaru byl kdysi v Rusku a tam prý kondomy prodávají přímo vedle salámů. Tak si tam hned objednal deset deka kondomů a oni se ho ještě ptali, jestli to chce zabalit nebo rovnou do ruky.

Aron: Tady kolego, vidíte, jak nám ty normy pomáhají. To by se u nás nemohlo stát. Díky zákonu o Hygieně při sexu se nemusíme obávat podobných nedopatření.

 

Majitel velkého hospodářství přichází s pověřením od svých kolegů z odlehlého kouta země do parlamentu, aby se zde na poslední chvíli pokusil přesvědčit poslance, že nově navrhovaná norma není prospěšná. Setkává se zde s bizarním světem politiků odtržených od reality.

 

Následně se shodou okolností ocitne trojice politiků na horském venkově u majitele doma, kde čelí realitě jeho rodiny a venkovského života. Komické a bizarní situace vznikají ze střetu těchto dvou světů. Tedy světu zemitého venkova a škrobeného politického světa.

 

Hra se snaží s nadhledem, lehkostí a humorem nahlédnou problém odcizení města a venkova.


  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.