DOKUD NÁS MILENKY NEROZDĚLÍ (Représailles, 2015)

Eric Assous

Překlad: Anežka Svobodová
Žánr: komedie
Obsazení: 3 muži, 5 žen (role Hélène, Jennifer a Evy může hrát jedna herečka)


Stejně jako jejich čerstvě vdaná dcera, i Rosalie a Francis si kdysi slíbili „V dobrém i ve zlém, dokud nás smrt nerozdělí“. A právě ve svatební den jejich potomka rekapitulují svůj dosavadní manželský život. A určitě by se shodli, že mají šťastné manželství, kdyby se ale právě v tento den neprovalilo, že Francis žije dvojí život. Má totiž milenku! A přes nenadálé snahy ukončit svůj románek a zachránit rodinu kolem něj jako miny vybuchují další a další prohřešky; tedy další a další milostné aférky. Celá rodina se ocitá v komickém zmatku, Francise při každé snaze o nápravu postihuje další katastrofa, Rosalie vrací odvetný úder, dceři se za podivných okolností hroutí manželství a další postavy celý děj ještě dál humorně zamotávají.

 

Brilantní situační komedie plná zvratů a záměn o tom, kolik milenek je zapotřebí ke zkáze jednoho dlouholetého manželství. Divadelní hra o třech dějstvích, dvou místech a osmi postavách kromě prostoru pro komediální etudy, nabízí i možnost dvojrole druhé ženské hlavní postavy.


  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA. K dispozici je také verze s úpravami překladatelky, která je přizpůsobena českému kontextu.