O LÁSCE (Parle moi d´amour, 2008)

Philippe Claudel

Překlad: Alexander Jerie
Žánr: komedie (hra o jednom dějství)
Obsazení: 1 muž, 1 žena


MUŽ Ten kretén Skisistorn! Idiot! Bože můj to je ale debil! Jak já toho chlapa nesnáším! Už jenom to blbý jméno! A jak se nese! Jako kdyby byl z bůhví jaký rodiny! Nevím, kde to sebral! Táta vesnickej křupan z nějakýho zapadákova a kluk vyrost na hnoji, z kyselýho mlíka a smradlavýho sejra! Sláma mu kouká z bot, ale tváří se, jako kdyby na svět přišel se stříbrnou lžící v hubě! No ne, mně se to snad zdá! Svý ženě vyká, každý ženský líbe ruku, vsadím se, že tobě ji líbal taky, a ať Dalmas řekne jakoukoliv pitomost, on s ním hned souhlasí: "Samozřejmě, pane Dalmasi!" "To rozhodně, pane Dalmasi!" "Výborný nápad, pane Dalmasi!" "Blablablabla, pane Dalmasi!" a všichni ho poslouchají, jako kdyby co slovo, to perla! Já tě dokonce viděl, no jo, tebe, jak se na něj usmíváš, visíš mu na rtech, zatímco on káže o finanční krizi, americký politice a úrokových sazbách! Úplně tě to uchvátilo, kurvafix!


ŽENA Vzdyt' já ho vůbec neposlouchala! A kdo mě to pořád nutí chodit na ty přiblblý večeře, dívat se, jak se všichni klepete před svým šéfem? Kisteron ještě není nejhorší!


MUŽ Skisistorn!Komorní hra, která s lehce drastickým humorem sleduje pár středního věku, který ve svém přepychovém bytě probírá nejrůznější traumata dlouholetého manželského vztahu...

 

Hru Parle-moi d´amour hrál v Paříži v Comedie des Champs-Elysée populární komik Michel Leeb a Caroline Siholová v režii Michela Fagadau. Česká premiéra proběhla 6. září 2009 v Divadle Palace.

 

Hra O lásce je výbornou hereckou příležitostí pro herce a herečku kolem 50 let.


  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.