CHAOS (Kaaos, 2007)

Mika Myllyaho

Překlad: Otto Kauppinen
Žánr: komedie
Obsazení: 3 ženy

Sofie je učitelka. Její škola se bude zavírat. Terapeutka Julie má poměr se svým pacientem a nakonec přichází o práci. Emmi je reportérka, která se snaží zachránit své manželství. Ale když nachytá manžela s milenkou, přepadne ji záchvat zuřivosti a problémy v podobě polomrtvé milenky a záznamu v trestním rejstříku jsou na světě. Svět Sofie, Julie a Emmi jakoby se rozpadal, je potřeba začít něco dělat…

Chaos je drsná, temná komedie o třech ženách kolem třicítky, které ztrácejí kontrolu nad svými životy a nakonec skončí v totálním chaosu. Postavy válčí se svými osobními problémy, stejně tvrdě jako s krutou společností. Svou sílu a odolnost čerpají ze svého pevného přátelství a vzájemného pochopení. Ale dokonce i v těch nejkrutějších a nejmrazivějších situacích najdou místo pro humor a vtip.

Komedie byla přeložena do angličtiny, němčiny, dánštiny, maďarštiny a ruštiny. Ve Finsku se stala hitem, v jediné sezoně se hrála na více než sedmi finských scénách. V roce 2011 slavila obrovský úspěch na Edinburgh Fringe Festival.

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.