SISTER CITIES (Sister Cities, 2005)

Colette Freedmanová

Obsazení: 5 žen

Austin, Dallas, Baltimore a Carolina Baxterovy, to jsou čtyři sestry, pojmenované po městech, ve kterých byly počaty. Pečlivá Carolina je uznávaná právnička,Austin nezávislá spisovatelka, puťka Dallas učitelka a benjamínek Baltimore věčná studentka, společného nemají na první pohled vůbec nic. 

Sešly se v domě své matky, volnomyšlenkářky Mary. Ta leží v koupelně ve vaně, s podřezanými žilami... Postupně poznáváme rozdílné charaktery jednotlivých sester, jejich vzájemné vztahy i to, jaká byla jejich matka, proč přesně se tu dnes sešly a jak jejich matka vlastně zemřela. Tajemství, které v průběhu setkání odhalí, je i přes rozdílnost povah a názorů znovu spojí, rodina je opět pohromadě.

Sister Cities je hra oscilující mezi černou komedií a melodramem, vtipně komentuje rodinné vztahy, různé životní styly a dotýká se i aktuálního tématu eutanázie, stáří a stárnutí.
Typicky ženská témata jsou traktována se vtipným nadhledem připomínajícím to nejlepší ze současné americké televizní tvorby, seriály typu Odpočívej v pokoji anebo Sex ve městě.

  Text originálu je k dispozici v DILIA. Překlad můžeme zprostředkovat.