TETA Z BRAZÍLIE (Clémentine, 2006)

Jean Barbier

Překlad: Jan Cimický
Žánr: komedie
Obsazení: 4 muži, 3 ženy

Pařížská komedie mistra divadelního bulváru, Jeana Barbiera, která dávkuje přijatelnou veselou naivitu, fantazii, feydovskou rozpustilost a jen naznačenou vážnost. Komedie zaručuje dvě hodiny zábavy, kdy divák zapomene na běžné starosti a přijme obraty, které se mohou odehrát jen na divadle. 

Od okamžiku, kdy se ve vilce na předměstí Paříže objeví nezvaný host, bezdomovec Viktor, samozvaný zahradník, začnou se v rychlém sledu střídat nejrůznější situace, které vyvrcholí příjezdem tety z Brazílie…

Náhlý příjezd tety Clementine i zjevení nečekaného „zahradníka“ s sebou přináší nejednu svízelnou situaci včetně vraždy, která tak úplně vraždou není, a včetně postupného odhalování skutečných identit jednotlivých postav. A energická Clementine si časem najde i cestu k Viktorově srdci.

Barbierova komedie nabízí vše, co si divák bulvárních komedií přeje. Najde se tu srdnatý a sympatický tulák se srdcem na pravém místě, trochu frivolní a zároveň rozumná teta, hysterická manželka, záludná milenka, vypočítavý paroháč, přihlouplý policajt a natvrdlý nevěrný manžel! To je směska, ze které si vybere každý. 

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.