TAHLE POSTEL JE PŘÍLIŠ KRÁTKÁ aneb Jen fragmenty (2005)

Nina Mitrović

Překlad: Hasan Zahirovic, Jana Cindlerová
Obsazení: 3 muži, 4 ženy

Současná úspěšná chorvatská dramatička se narodila v roce 1978 a vystudovala dramaturgii v Záhřebu. Její hry uvedlo např. Chorvatské národní divadlo v Rijece a Bosenské národní divadlo v Zenice. Její poslední hra this bed is too short or just fragments, kterou napsala přímo v angličtině, byla loni uvedena ve formě scénického čtení v rámci Theatertreffen v Berlíně.
Hra je psána experimentální formou montáže – v krátkých záběrech, které na sebe navazují tak těsně, že postavy plynule přechází z jednoho prostředí do druhého, jednou replikou se obrací k jednomu partnerovi, druhou zase k jinému. Hra však má přesto jasný příběh, který se vyvíjí až ke smírnému, optimistickému konci, a humorný nadhled.
V nemocnici umírá šedesátiletý muž, který chce někomu vyprávět svůj životní příběh. Náhodou se tím někým stane mladá dívka, která momentálně ve svém vlastním životě sama poněkud tápe. Má problém se svou matkou – alkoholičkou, se svým snoubencem – je mnoho věcí, kterých se obává. Toto zvláštní setkání však oběma přinese sílu, kterou potřebují. Muži, aby dokázal skončit a dívce, aby dokázala začít…

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.