AMAZONKY (Les Amazones)

Jean-Marie Chevret

Překlad: Veronika Pešinová
Žánr: komedie
Obsazení: 2 muži, 3 ženy

Po dvaceti letech manželství opustil Martinu Murialovou (41 let) její muž Jean-Paul (43 let) kvůli své asistentce Sonie (23 let). Martina to velmi těžce nese, cítí se ve svém bytě sama a opuštěná, přestože jí dělá společnost homosexuálně orientovaný mladý student Loïc, který u ní našel podnájem v pokojíku pro služku. Z deprese jí pomůžou až její odvěké kamarádky z „Džínového oddílu Vyder chechtavých“.


Nejdříve se k Martině přistěhuje Micky, úspěšná reklamní manažerka, ve svých dvaačtyřiceti letech však stále svobodná. Jejich soužití je pro obě spásné psychicky a výhodné finančně. Zasloužilá průvodkyně Klubu cestovatelů Annie (41 let) dostala výpověď, a rovnou se tedy připojuje ke svým kamarádkám. Společně vytvoří feministické trio, které si říká Amazonky. Ke štěstí jim nechybí nic, ani muži ne. Skončilo období diet, omezování a soupeření. Mladý Loïc se role vůdčího samce v jejich bláznivém penzionátu dožadovat rozhodně nebude. Idyla trvá do doby, než z Clermont-Ferrand zavolá na poplach Bénédicte (47 let), povoláním notářka, jinak bývalá šéfka oddílu Vyder chechtavých. Její syn Guillaume (27 let) dostal kopačky od své snoubenky a pokusil se o sebevraždu. Amazonky ho na dva týdny vezmou mezi sebe, aby přišel na jiné myšlenky.

 

Guillaume si ještě ani nevybalil a harmonie v maringotce už je rozprášena. Je krásný, dvorný a okouzlující. Ze tří kamarádek se rázem stanou souputnice v duchu boje účel světí prostředky. Nejdéle si chladnou hlavu zachová Loïc, ale nakonec i on podlehne Guillaumovu kouzlu.

 

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.