Nominace na cenu Olivier 2022 zveřejněny

12.4.2022
Nominace na cenu Olivier 2022 zveřejněny

V tomto týdnu byly zveřejněny nominace na prestižní cenu Laurence Oliviera. Slavnostní večer se uskuteční v neděli 10. dubna 2022 v Royal Albert Hall.


Do hry se vrátily Paralelní světy v novém nastudování, které má Dilia k dispozici v překladu Pavly Jakobsson. Mezi úspěšnými muzikály (vč. hereckých výkonů) nyní vévodily adaptace Jane Austenové Pride and Prejudice (Sort of) a původně filmový Moulin Rouge. Mezi klasiky se již řadí úspěšný Kabaret. Na mnoha úrovních uchvátila porotu dramatizace filmu Pí a jeho život. Grahamovy Best of Enemies obdržely nominaci jak za novou hru, tak za přesvědčivý výkon Charlese Edwardse v roli Gora Vidala. Mezi operami se úspěšně umístila Jenůfa od Leoše Janáčka (v češtině uváděna pod názvem dramatu Gabriely Preissové Její pastorkyňa). Mezi hry roku byl zařazen kvalitní thriller 2:22 A Ghost Story. Mezi nominovanými se letos tematizuje nemoc AIDS/HIV, a to hned u 2 titulů, totiž u The Normal Heart (biografie Larryho Kramera) a divoce večírkové Cruise.

Detailní přehled nominací naleznete zde. Většina nominovaných textů je v originálu k dispozici v DILIA a rádi Vám je zašleme.