DOMÁCÍ KARANTÉNA (2021)

Jiří Růžička

Žánr: komedie
Obsazení: 2 muži, 2 ženy, chlapec, dívka

Karel: SARS-CoV-2 není žádný strašák, Marie, ale skutečná hrozba, na kterou náš imunitní systém není připraven, hlavně ten můj.

Marie: Je to jenom virus. Můj imunitní systém taky nebyl připravenej na manželství s tebou a přesto se s ním dokázal vyrovnat.

Karel: Zato moje imunita mele z posledního. Kvůli tvým řečem, tvé upjatosti, neuróze i kuchyni!

Marie: Bože, už je to tolik let, co jsem přepálila tuk při smažení, a ty mi to budeš pořád připomínat.

Karel: Mně to zase pořád připomíná můj žlučník.

 

Konverzační komedie o rodině, kterou prověří virus.:

Rozhádaní Bláhovi (citově založená učitelka Marie, suchý matematik Karel a jejich pubertální dcera Lucie, studentka) jsou uvrženi do karantény ve svém vlastním bytě, protože na exotické dovolené přišli do kontaktu s nebezpečnou mutací koronaviru. Spolu s nimi zůstává v domácím vězení i Petr (Lucčin spolužák) nešťastně zamilovaný do Lucie a Mariin otec Josef Kučera (někdejší proutník). Musejí tu spolu zůstat tak dlouho, dokud se nepotvrdí, že jsou všichni negativní. Jejich chování neovlivňuje jen hrozící Covid-19, ale i ponorková nemoc. Najdou k sobě opět cestu nebo zvítězí nevraživost?

Hlavní obsazení: 2 muži (zhruba 75 a 45 let), 1 chlapec (16 ), 1 žena (40) a 1 dívka (16). Vedlejší role: 1 žena (40). 2 mužské a 2 ženské hlasy ze zvukového záznamu.

 

Josef: Teď už zbejvá jenom čekat, jestli to u někoho z vás propukne.

Karel: Covid možná, ale ponorková nemoc určitě.

Lucie: I v ponorce by bylo líp než tady. Je tam aspoň periskop.

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.