Vyšly nové Zprávy DILIA jaro 2021

25.3.2021
Vyšly nové Zprávy DILIA jaro 2021

Zajímají vás novinky z oblasti divadla, literatury, hudby nebo audiovize? Stáhněte si nejnovější jarní Zprávy DILIA ve formátu PDF.


Nejnovější číslo Zpráv DILIA obsahuje přes 40 synopsí nových českých a zahraničních her. V české sekci vám mimo jiné přinášíme synopsi hry Tomáše Dianišky 294 statečných, která byla oceněna jako Nejlepší poprvé uvedená česká hra roku 2020 v Cenách divadelní kritiky. Další oceněnou hrou v jarních Zprávách je Agent tzv. společenský Martiny Kinské a Radka Schovánka, která získala Cenu diváků na festivalu Ein Stück: Tschechien/Kus: Česka 2020. Česká sekce dále představuje nové hry Víta Peřiny, Jany Montorio Doležalové a Martiny Vašákové.

Zahraniční sekce přináší výběr komedií Erica Assouse, který bohužel minulý rok zemřel, úspěšnou komedii Finančák Felicie Zeller, dramatizaci Život před sebou (minulý rok zfilmoval Netflix) a mnoho dalšího. V sekci Nepřeložených zahraničních her naleznete to nejzajímavější ze současné anglicky psané dramatiky.

Za zmínku také stojí rozsáhlý článek "Digitální divadlo ve Spojených státech světových", který přibližuje, jak se anglofonní svět vyrovnává s uzavírkou divadel.

To a mnoho dalšího naleznete v nových Zprávách DILIA, které si můžete stáhnout ve formátu PDF. 

Zábavné a inspirativní jarní čtení přeje agentura DILIA.