KABARET NAHATÝ SHAKESPEARE (2015)

Vladislav Kracík

Žánr: komedie, kabaret
Obsazení: 3 muži, 2 ženy

Pět v jednom aneb Pět nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara v jedné divadelní komedii (Romeo a Julie, Král Lear, Othello, Macbeth a Hamlet). Všechno, co jste chtěli vědět o Shakespearovi a báli jste se zeptat!

Pět herců z nadace Zachraňte klasiky se rozhodlo nastudovat pět shakespearovských tragédií. A protože „ta klasika zase tolik nevydělává“, rozhodnou se s minimem prostředků uvést všech pět tragédií během jediného večera. A jelikož nezbyly peníze ani na režiséra, režírují si jednotlivé kusy navzájem. Přímo před diváky tak začnou provádět škrty, vysvětlovat jednotlivé situace a předehrávat nejslavnější scény. Součástí inscenace jsou také autorské písně, vysvětlující některé momenty ze života Williama Shakespeara. 

Kabaret Nahatý Shakespeare byl poprvé uveden v Divadle Tramtarie Olomouc v roce 2015 v režii Jiřího Trnky a stal se nejúspěšnější inscenací divadla v historii, má za sebou již celou řadu hostování včetně účasti na mezinárodním divadelní festivalu v Bukurešti Fest in on the boulevard.

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.