Křišťan, Lukáš (CZ)

Křišťan, Lukáš

Narodil v roce 1980 v Mariánských Lázních. V současné době bydlí v Praze. V Mariánských Lázních vystudoval Střední Hotelovou Školu. Po maturitě nastoupil na vojnu. Po absolvování základní vojenské služby se přestěhoval do Prahy, kde má i trvalé bydliště. Zde absolvoval dvouletý herecký kurz pod vedením Miroslava Moravce. Poté byl přijat a úspěšně vystudoval Vyšší Odbornou Školu Hereckou (VOŠH) v Praze pod vedením Vlasty Žehrové, Otakara Koska a Jiřího Fréhara. Samozřejmě pedagogů bylo více - Karel Weinlich (práce s mikrofonem), Jana Postlerová, Gustav Bubník a Eva Miláčková (dabing). Během studia získal zkušenosti s činohrou i muzikálem. Autorsky se spolupodílel s paní Martou Hrachovinovou na představení Pohádky naší babičky pro samé chytré hlavičky. První povídka Láska až za hrob byla otištěna v nakladatelství MOBA pro časopis John Sinclair.
1. dramatizace – dramatizace povídky Jana Šmída - (divadelní hra) Kde jsou hvězdy nejblíže; na motivy povídky Zástup – (rozhlasová hra) Ústřice s kaviárem; Minutové hry (vlastní) – (rozhlasové hříčky) Dokonalý plán, Spalující vášeň, Kdo s čím zachází…, Vánoční přání, Fajn-verze pro muže, Fajn-verze pro ženy.
2. realizované - pro soutěž 5 minut slávy v Městských divadlech Pražských napsal i zahrál vlastní autorský monolog – (divadelní aktovka) Dokonalý plán (první ročník) a volně na motivy aktovek A.T.Averčenka – (divadelní aktovka) Ten, jehož shazují ze schodů (druhý ročník). Oba ročníky vyhrál. Minutová hra – (rozhlasová hříčka) Mravenci (natočená pro Český rozhlas. Režie: Dimitrij Dudík)
Věnuje se filmovému herectví, dabingu, tvůrčí tvorbě, djingu a moderování.
Divadelní hra Na základě udání je první autorskou spoluprací s Mariannou Malcovou.


Synopse

NA ZÁKLADĚ UDÁNÍ