S HLAVOU V OBLACÍCH

Michaela Doleželová, Roman Vencl

Žánr: akční komedie
Obsazení: 1 muž, 3 ženy

Bombová komedie o téměř dokonalém zločinu.

 

Tři letušky a jeden pilot z různých leteckých společností se rozhodnou vyřešit své finanční potíže malou, jednorázovou brigádou - bombovým útokem na soukromé letadlo jim neznámého zbohatlíka. Navzájem se neznají a člověka, který celou akci vede a financuje, nikdy neviděli. Jak si naprostí terorističtí amatéři poradí s výzvou na spáchání dokonalého zločinu? Podaří se jim na letiště propašovat potřebné vybavení? Stihnou celou akci dokončit včas? Nehne se v nich svědomí? Budou odhaleni? Tohle všechno a ještě mnohem víc se dozvíte v této akční komedii, ze které by se i Jamesi Bondovi tajil dech.

 

Další brilantní komedie z pera Doleželové & Vencla má nádech a tempo hollywoodského akčního filmu. Postavy spojuje společná profese, jinak je ale každá z jiné země a právě střet různých mentalit a kultur je výrazným zdrojem humoru. Pomocí retrospektiv do minulosti postav se daří udržovat diváka v napětí až do poslední chvíle. Zápletka se zamotává s každým dalším krokem hlavních „hrdinů“ a její rozuzlení je více než překvapivé a úsměvné. Konečně tu máme komedii, která se nepodobá žádné jiné. Zapomeňte na všechna divadelní klišé současnosti a vrhněte se do víru akce, zábavy a originálnosti.

 

Michaela Doleželová aRoman Vencljsou absolventy činoherního herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Divadelní hry píší společně od roku 2006, kdy vznikla jejich prvotina Výročí. Na svém kontě mají více jak desítku divadelních komedií a jejich texty jsou poptávány různými divadly v České i Slovenské republice. Jejich zatím nejúspěšnější hra Když se zhasne, se stala nejuváděnější českou komedií roku 2012, kdy se během jediné sezóny dočkala hned pěti různých nastudování. Autorsky spolupracují např. s Moravským divadlem Olomouc, s Městským divadlem Zlín, Slezským divadlem v Opavě nebo s bratislavským Štúdiem L+S.

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.