Zaplatílková Hutařová, Vanda (CZ)

Zaplatílková Hutařová, Vanda

Po osmiletém gymnázium, které absolvovala v Liberci, vystudovala VOŠ Hereckou v Praze a v současné době je posluchačkou katedry Divadelní vědy na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

 

Prakticky od dětství se věnuje herectví a psaní her v amatérských a studentských divadelních souborech. V roce 2011 se stala spoluzakladatelkou divadelního souboru La’My, které vystupovalo nejprve při Malostranské besedě, poté při Redutě v Praze pět let, a v němž působila jako režisérka a autorka (inscenace její hry Vlk in fabula byla nominována na Českého Tučňáka v kategorii Mladé divadlo).

Od roku 2012 vede v Liberci divadelní studentský soubor STOPA fungující při Podještědském gymnázium. Společně se studenty uvádějí autorské inscenace, se kterými se účastní divadelních festivalů (již dvakrát -2014, 2016- postoupili do celostátního kola Mladé scény do Ústí nad Orlicí a získali také dvakrát -2013, 2016- ocenění za scénář).

Vedle toho působí od roku 2014 jako režisérka a autorka v Divadle AHA!, zaměřeného na dětského diváka. Jejím velkým koníčkem je scénický šerm, který provozuje především přes letní sezónu na českých, ale i zahraničních (Holandsko, Německo) akcích.  

Za hru Vlk in fabula získala čestné uznání v soutěži o Cenu Evalda Schorma za rok 2012. Za hru Sebestředná samota získala 1. místo v dramatické soutěži Nová dráma/New Drama 2016 v Bratislavě a čestné uznání v soutěži o Cenu Evalda Schorma za rok 2015.


Synopse

VLK IN FABULA

DÁŠEŇKA ČILI ŽIVOT ŠTĚNĚTE

SEBESTŘEDNÁ SAMOTA

VĚCIČKY