Literární oddělení nabízí nové tituly

29.1.2013
Literární oddělení nabízí nové tituly


Literármí oddělení nově nabízí následující tituly:

 

Jan Vaněk

Velká skalní magická pohádka

literatura pro děti a mládež

Trochu bláznivá či neobvyklá pohádka psaná ve formě divadelního konceptu. Mimo textů písní je děj složen z dialogů hlavních protagonistů příběhu: magických osob, čarodějnic Elišky a Jitřenky, skalních, oživlých milenců Martina a Katky, sklaních starostů a Krakonoše. Jak již z názvu vyplývá, děj i hlavní postavy mají předlohu v adršpašských skalních pareidoliích, kterým pohádkový příběh umožní nabýt oživlé lidství a milencům ještě i svatbu. Děj přinese pro skalní města i první kouzelný rozsudek skalního magického soudu.

Lektorský výtisk v tištěné podobě můžeme zajistit.

 

 

Jan Vaněk

Mimzemšťanka H.H.O.

literatura pro děti a mládež

Po kosmickém „big-bandu“ je gravitačním polem planety Země zachycena i mimozemská inteligence – molekula vody. V jejím poznání je cíl a touha: žít hudbu sfér ve svobodném Slunci. Cíl, jehož dosažení jí zmařila zemská gravitace. A inteligence molekuly vody již ví, jak dostřednou sílu a princip gravitace přelstít a pokoří. Jen ona může stvořit na vodě závislý inteligentní život, který ji sprostí vlivu gravitace a umožní ji dosažení cíle. – To je úvodní zápletka této knihy, s níž je do příběhu vnesena autorita abstraktní molekuly vody s jejím kritickým pohledem na nedokonalý vztah přírody a člověka.

Lektorský výtisk v tištěné podobě můžeme zajistit.

 

 

 

Carole McKenzie

Wise Women

c/o Mainstream Publishing

soubor citátů

Nová kniha Wise Women je souborem vtipných a inspirativních postřehů odrážejících moudrost a důvtip mimořádných žen známých ze světa šoubyznysu napříč časem. Kniha zahrnuje myšlenky od Dorothy Parker po Joan Revers, Ame West po Joan Collins, královny Viktorie až po princeznu Dianu, od Beyonce po Lady Gaga. Svou pozornost všechny zaměřily na typicky ženská témata jako stárnutí, muži, mateřství, sex, práce a úvahy o tom, co ženy opravdu chtějí.

Lektorský výtisk v elektronické podobě je k dispozici v literárním oddělení DILIA.