Miriam LONDA - Nová verze lásky

15.3.2011
Miriam LONDA - Nová verze lásky

Všichni chceme, aby nás měl někdo rád, jenže někdy jsme si překážkou právě my sami.


Příběh dvou lidí, kteří se za komických okolností potkávají, postupně se tak trochu proti své vůli poznávají a nakonec překvapivě odkrývají společnou minulost svých rodin. Hlavní příběh doplňují vedlejší dějové linie, zasazené do kontrastu dvou světů – mezinárodního světa vyšší společnosti (smetánky) v metropoli, který výrazně kontrastuje s životem v zapadlém česko-německém pohraničí, které dosud velmi trpí narušenou integritou vztahů (nástup nacismu, odsun/vyhnání, Železná opona a umělé osidlování obyvateli bez vztahu k místu, přes polistopadové snahy o urovnání poměrů – příběh končí vstupem České republiky do Shengenského prostoru).

 

Sedmadvacetiletá workoholička Viola dostává vysněnou nabídku práce v luxusním, prestižním mezinárodním hotelu v hlavním městě. Ve stejný čas potkává téměř čtyřicetiletého Michala – též workoholika - majitele hotelu, aniž ví, kdo to je. Zatímco ona se rozhoduje věnovat život kariéře a zapomenout na své stále krachující milostné vztahy, on se po osmnácti letech manželství rozvádí, zjišťuje, že jeho vlastní syn ho nenávidí, a rozhodne se radikálně změnit svůj život. Setkávají se v momentě životní skepse a vědomě se rozhodnou ´minout se´ - i když se přitahují. Ještě než to však udělají, učiní dohodu – místo své lásky dají druhému to, co si dotyčný myslí, že je jeho největším přáním. Michal zasvětí Violu do tajů podnikání, ona mu na oplátku pomůže získat zpět lásku a důvěru jeho syna. Všechno by šlo jako na drátkách, kdyby Violu nedohonila minulost její rodiny a ona nemusela okamžitě odjet na neurčito do pohraničí, kde se dozvídá věci, z nichž jí jde mráz po zádech…

 

Miriam Londa se narodila v roce 1981, vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky a Ekonomickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. V současné době pracuje jako PR manažerka zejména pro neziskové organizace, ale spolupracuje také s reklamními agenturami a na projektech pro komerční klienty. Vedle literatury, divadla a filmu se ve svém volném čase věnuje česko-německým vztahům v příhraničí nebo studiu hebrejštiny.

 

Lektorský výtisk v elektronické podobě je k dispozici v literárním oddělení DILIA.