DILIA a Divadlo LETÍ uvádí další díl 8@8

9.3.2018
DILIA a Divadlo LETÍ uvádí další díl 8@8

V rámci projektu 8@8 uvede ve čtvrtek 19. října Divadlo LETÍ ve spolupráci s agenturou DILIA slovenskou hru Andreje Kuruce Keby veci boli tým, čím sú, vítězný text slovenské DRÁMY 2006.


Ve čtvrtek 19. 10. ve 20:00 v Eliadově knihovně DNZ šestý díl cyklu 8@8

Keby veci boli tým, čím sú…
Andrej Kuruc


Slovenská divadelní invaze!

Vítězná hra slovenské DRÁMY 2005 a prvotina nadějného slovenského autora ve slovenštině v podání mladých a perspektivních slovenských herců a v režii renomovaného slovenského režiséra nejmladší divadelní generace.

Režie: Marián Amsler
Dramaturgie: Marie Špalová
Hrají: Martina Sľuková, Braňo Holiček, Pavol Smolárik.

Peter a Michal jsou spolubydlící na studentské koleji. Michal se nezvedne ze své vodní matrace a vede divné řeči. Peter si doma zapomněl dentální nit, kterou měl tak rád. Testosteronové ovzduší rozvíří Peterova přítelkyně Ivana a její sexy postava. Hrají si. Hra na seznámení, hra na rozchod. Hra na lásku. Hra na život.

„Boles?. Boles? v dutine žalúdočnej. Boles?, ktorá je silnejšia ako bodnutie noža, pretože vtedy aspoň vieš dôvod, poznáš príčinu. Ale keď nevieš prečo, nemôžeš sa zbavi? bolesti. Rana sa dá aspoň vylieči?, alebo zomrieš. Chcem ju cíti?.“

O autorovi
Andrej Kuruc se narodil 14. února 1978 ve Smoleniciach. Vystudoval psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Komenského. Od roku 1998 působí jako herec a pomocný režisér ve studentském divadle Ivory (inscenace např. D.Harrower: Nože v sliepkach, S.Mrozek: Radostna událos?, E.Ionesco: Plešatá speváčka, J.Suchý: Taká stráta krvi, I.Vyskočil: Cesta do Ubic a další). Jeho hra Keby věci boli tým, čím sú… zvítězila v 6. ročníku soutěže původních dramatických textů DRÁMA 2005.