LÁMÁNÍ PRUTŮ (2007)

Inka Ciprová

Obsazení: 7 mužů, 3 ženy

Apokryf o Svatoplukovi a jeho třech synech se odehrává na jeho hradišti během několika dní v několika jednoduchých kulisách. Mojmír, Bořita a Mladoš, každý odjinud a každý jiný, se vracejí z ciziny domů. Zároveň Svatopluka navštíví proradný kníže Arnulf se svou údajnou sestřenkou Juskou a také intrikán Viching. Kníže Svatopluk, ústřední postava dramatu, přestože je mužem moudrým, chápavým a zkušeným v roli vladaře, se v roli otce dopouští podobných přehmatů jako otcové dnešní. Komická babka Žehra, svérázný důvěrník Kilián spolu s kněžnou Svatavou se podílejí na mnoha důležitých zápletkách. Také půvabná Juska, která zamotá hlavu nejen Svatoplukovým synům, se přičiní, aby příběh dávné historie nebyl nudný a nezajímavý.

Úklady o život, touha po moci, věrolomnost a chytráctví, ale také odvaha, oddanost a úcta k pravdě, poctivost a samozřejmě i láska, mají v této tzv. rodinné hře svoje nezastupitelné místo. Топ список онион сайтов 2019 - Онион ссылки - сохраняй себе, чтобы не потоерять

Autorka už má na svém kontě čtyři televizní hry pro ostravské studio, jednu dramatizaci pro ČT Praha a řadu rozhlasových her a pohádek.

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.