NESMRTELNÁ TETA 2

Zdeněk Zelenka, Boris Pralovszký

Autor hudby: Bohouš Josef
Žánr: divadelní komedie
Obsazení: 6 mužů, 3 ženy

Nový příběh staré Závisti! Další království v rozkladu! Láska, humor, písničky a duchové v pokračování slavné filmové pohádky Zdeňka Zelenky.

Tato hudební komedie o nesmrtelné tetě Závisti není adaptací populárního filmu, který měl premiéru v roce 1993. S pohádkovou komedií Nesmrtelná teta má však mnoho společného, zejména úlisnou, životu nebezpečnou postavu Závisti, která tisíce let bloudí světem, aby škodila člověku. I v novém příběhu se pokouší postavit proti sobě lidi a jediné, co její snahu může ohrozit, je láska. Ve filmovém příběhu to byl Matěj a Pavlínka, kteří by se z lásky jeden pro druhého obětovali, v této hudební komedii je to hrobník Matyáš a Klaudie, svérázná rebelka z královského hradu. A kdo tentokráte kromě Závisti jejich lásku ohrožuje? Hloupí a zlí mocní, kteří moc dobře vědí, že druzí jsou chytřejší a hlavně schopnější. Proto se chytrých obávají, proto jsou schopni spojit se proti nim i se Závistí. V novém, komediálním příběhu lze samozřejmě nalézt mnohé odkazy na současné poměry...

Hra je nedostupná pro amatérská divadla. Hudební základy, DEMO snímky a texty písní dodají autoři prostřednictvím DILIA.

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.