JOSEF ROSOL A KONRÁD SLIZ

Barbora Haplová

Žánr: pohádka
Obsazení: variabilní

JOSEF ROSOL:   Už je to 20 let, co jsme tu naposledy viděli jakéhokoli Slize. Váš otec bez vysvětlení zmizel! Všechny stroje jsem ručně vyčistil, opravil vlastníma rukama, osobně získal důvěru zákazníků! Zkrátka postavil jsem továrnu znova na nohy!

KONRÁD SLIZ:   (se rozčílí) To je mu ale úplně jedno! (přeřekl se) Teda: To je MI úplně jedno. Právem mi patří přesně 500 promile týhle továrny!!

Josef Rosol pracuje jako svědomitý ředitel továrny na želatiny všeho druhu. Místní obyvatelé, pracovníci i samotné želatiny ho mají rády pro jeho pracovitost a dobrosrdečnost. Vše funguje, jak má, a k tomu se chystá vzrušující Žouželův pětiboj, kde gumoví salamandři, krémy na boty a další potvůrky změří své síly. Jenže v tu chvíli do továrny přijíždí cizinec Konrád Sliz a tvrdí, že je polovičním dědicem továrny. S jeho příchodem ožívá stará historie nesváru otců Rosola a Slize a děsivá příšera, která žije ve sklepě továrny.

Pohádka o tom, že nikdo není lepší než ostatní, kombinuje komické charaktery s důležitým ponaučením. Hra je vhodná k alternativnímu, loutkovému či dětskému nazkoušení.

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.