PO STOPÁCH NĚŽNÉHO MUŽE (2017)

Vladislav Kracík

Žánr: romantická komedie
Obsazení: 4–5 mužů, 5–7 žen

„Nejdřív ji musíš pochválit: Ty jsi vážně skvělá holka! A hned potom jí řekneš: Ale myslím, že si zasloužíš někoho lepšího, než jsem já. Jako že se s ní rozcházíš kvůli ní, chápeš?“ Komedie o hledání romanticky založených mužů, jejichž existence nebyla nikdy zcela prokázána. 

V hlavní roli této třicátnické romantické komedie ze současnosti vystupují tři muži, kteří se jednoho dne náhodně potkají na bazénu. A ačkoliv je každý z nich zcela rozdílného založení, nakonec je sblíží společné téma, a tím jsou „trable s holkama“. První z nich je již pět let po rozchodu, ale stále ho ještě nepřestal strašit přízrak jeho bývalé přítelkyně, druhý je nenapravitelný svůdník, kterého začínají pomalu ale jistě dobíhat jeho hříchy z minulosti a třetí se právě zasnoubil se ženou, se kterou se chtěl dlouhodobě rozejít. A nikomu z nich jeho současný stav nijak nevyhovuje. Ale co s tím, do háje? Když je jakákoliv domluva s opačným pohlavím tak složitá?

Hlavním tématem Něžných mužů jsou vztahy a romantika v mužském vidění světa. Něžní muži jsou totiž romantickou komedií o mužích... a pro muže. 

Nejnovější text Vladislava Kracíka, uměleckého šéfa Divadla Tramtarie v Olomouci. Hra Po stopách něžného muže žánrově navazuje na jeho předchozí text z roku 2015 s názvem Druhý život Veroniky

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.