POHÁDKOVÁ ORDINACE DOKTORA BÁLKA

Vladislav Kracík

Žánr: pohádka
Obsazení: 6-10 herců (minimálně 2 ženy)

Další pohádka z pera dramatika, dramaturga a režiséra Vladislava Kracíka. Pohádka byla poprvé uvedena na jevišti v divadle Tramtarie Olomouc (2008), v rozhlasové podobě na Českém rozhlase Dvojce (premiéra v roce 2013).

 „To je úplná hrůza, pane doktore, čekárna nám praská ve švech. Je to ještě horší než včera, hotová epidemie. Jestli to takhle půjde dál, budou muset pohádky chtě-nechtě vyhlásit chřipkové prázdniny...“

No ano, děti, stejně jako vy, tak i pohádkové postavy občas onemocní. Otesánek dostane teplotu, drak kašel... A stejně jako máte vy, děti, své dětské lékaře, tak mají pohádkové postavy své pohádkové. A právě jedním takovým pohádkovým lékařem je Dr. Bálek. Svoji ordinaci má někde mezi Kocourkovem a lesem Řáholcem. Ordinuje od osmi hodin do čtyř a během své odborné praxe zažije spoustu dobrodružství a legrace. Vše se ale změní ve chvíli, kdy k němu dorazí královský posel se zprávou, že onemocněl dvorní kouzelník Semtamtrik... Veselá pohádka pro celou rodinu volně inspirovaná slavnou pohádkou Karla Čapka. Upravená verze Pohádky o třech doktorech, rozšířená o vypravěče a písňové texty.

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.