Volánková, Kateřina (CZ)

Volánková, Kateřina

*1993

Narodila se v červnu roku 1993 do veselé rodiny Volánků – úspěšně absolvovala mateřskou školku v Postoloprtech, díky které se dostala až do Brna na Masarykovu univerzitu, kde nejprve studovala divadelní vědu a nyní je studentkou kulturního managementu na Filozofické fakultě. Přes školní rok tedy pobíhá v Brně od divadla k divadlu (v tom horším případě od katedry ke katedře), v létě nahání návštěvníky na hradu Křivoklát nebo je naháněna rodiči do rodného města Loun. Dlouho na jednom místě nevydrží, ačkoliv když jí uvaříte výbornou kávu, tak se od Vás nehne.  Má strach z vlaků, umí si olíznout loket a povětšinu času nosí šaty.

Jako malá prošla řadou zájmových kroužků (dokonce i hrou na kytaru – díky skvělému pedagogovi, který po ní házel housky- pochopila, že asi skutečně nemá hudební sluch), až se dostala k divadlu. Spolupracovala s amatérskými divadelními soubory (MHD Louny, Rádobydivadlo Klapý a Filozofická kočovná společnost), než  založila vlastní soubor Diverzanti. Právě s tímto souborem nazkoušela svou první autorskou hru (Ne)chtěná útěcha, která měla premiéru v lednu 2017 v divadelním studiu Paradox. Díky této hře si uvědomila, že jí psaní baví víc než hraní, a také že lepší než režírovat je házet tužky po hercích.  Baví ji divadlo, které nutí přemýšlet. 

Její hra (Ne)chtěná útěcha získala čestné uznání v soutěži o Cenu Evalda Schorma za rok 2016. Za hru Domeček za hranicí slušnosti získala čestné uznání v soutěži o Cenu Evalda Schorma za rok 2017.

 


Synopse

(NE)CHTĚNÁ ÚTĚCHA

DOMEČEK ZA HRANICÍ SLUŠNOSTI