Edmond Alexise Michalika získal sedm nominací na prestižní ocenění Molières 2017

4.4.2017
Edmond Alexise Michalika získal sedm nominací na prestižní ocenění Molières 2017

29. května budou slavnostně předány nejprestižnější francouzské divadelní ceny – Les Molières 2017.


29. ročníku slavných Moliérů vévodí mladý francouzský dramatik, režisér a herec Alexis Michalik, který za svou hru o Edmondu Rostandovi získal hned 7 nominací. Komedie Edmond, kterou úspěšně uvádí Théâtre du Palais-Royal, je nominována v kategoriích: Nejlepší komedie roku, Nejlepší inscenace v soukromém divadle, Nejlepší režie (Alexis Michalik), Nejlepší scénografie, kostým a light design (Juliette Azzopardi, Marion Rebmann, Arnaud Jung), Nejlepší herec ve vedlejší roli (Pierre Forest) a Objev roku pro mladého herce (Guillaume Sentou). Alexis Michalik je za hru nominován na Nejlepšího žijícího frankofonního autora roku.

Více o hře:

EDMOND (2016)
Alexis Michalik
Překlad: Irena Novotná
Žánr: komedie
Obsazení: variabilní (12 postav)

Paříž, prosinec roku 1895. Tehdy se odehrává hra Edmond, její hrdina - Edmond Rostand - má necelých třicet let, dvě děti a za sebou pár nepříliš povedených pokusů o vstup do světa umění. V té chvíli přichází Constant Coquelin, divadelní hvězda první velikosti, a vybízí mladého autora, aby napsal nový text. Edmond, podporován manželkou Rosemondou, přijímá. Blíží se však premiéra a inspirace je v nedohlednu. Jasné je pouze to, že bude psát o Cyranovi z Bergeracu. Naštěstí mu osud sesílá múzu v podobě hezké garderobiérky, život se prolne s tvorbou. Potom už jde vše ráz na ráz, obrazy se spojují v poutavý příběh a veršovaný Cyrano z Bergeracu je na světě! Premiéra se zapíše do dějin a znamená ohromující úspěch!

Alexis Michalik je brilantní vypravěč s darem vtáhnout diváka do víru o překot běžících událostí. Nabízí fantazii, vtip a inteligenci. Komedie Edmond, tato pocta umělecké tvorbě, je toho důkazem.

Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.

List kompletních nominací naleznete zde: www.lesmolieres.com