DILIA zve na Večeři s novou hrou

13.3.2017
DILIA zve na Večeři s novou hrou

Ochutnávka současné dramatiky, která nasytí oči i žaludek, proběhne 18. března od 20:00 hodin ve VILE Štvanice. Speciální díl úspěšného cyklu scénických skic 8@8 divákům naservíruje v jednom večeru hned několik nových her. Jednotlivé chody těch nejčerstvějších současných her provedou návštěvníky VILY Štvanice od přípitku až po dezert.


Startovní večer nového projektu představí divákům originální koncept divadelní degustace. Speciální díl cyklu 8@8, jehož cílem je pravidelně seznamovat diváky s nejžhavějšími současnými hrami, představí tentokrát výběr z krátkých textů od uznávaných zahraničních autorů, sestavených v menu doprovázeném tříchodovou večeří.

V rámci první Večeře s novou hrou se představí krátká hra katalánského dramatika Esteve Solera z jeho nejnovější antologie Proti svobodě, texty mladé kanadské autorky Miry Burt-Wintonick, monolog oceňovaného německého autora Wolframa Lotze a nejnovější hra Caryl Churchill, která je aktuální reakcí na výsledky amerických voleb.

Režisérka Martina Schlegelová z Divadla LETÍ, které společně s agenturou DILIA cyklus 8@8 pořádá, přibližuje, v čem jí spojení kulturního a gastronomického zážitku lákalo: „VILA Štvanice je prostor, který umožňuje velmi neformální kontakt s divákem. Jsme si tak blízko, že povečeřet spolu už je jen další logický krok. Těším se, že to pro nás bude další umělecká výzva. Dlouhodobě nás baví propojovat současné texty s postupy imerzivního divadla.“


18. 3. 2017, 20:00 VILA Štvanice

VEČEŘE S NOVOU HROU

Esteve Soler: Viselec (z cyklu Proti svobodě)
Mira Burt-Wintonick: Tinder game
Caryl Churchill: Ale má krásný oči
Mira Burt-Wintonick: Odpovědět všem
Wolfram Lotz: Móda a skutečnost

Režie: Martina Schlegelová
Hrají: Natália Drabiščáková, Kamila Janovičová, Sára Venclovská, Adam Joura a Václav Vašák

 

Menu:

• Přípitek
• Křenová pěna v šunkovém rubáši
• Make Řízek Great Again!
• Buchtička v kokosovém kožíšku

 

Projekt vznikl za podpory města Prahy a Dozorčí rady DILIA.