Haplová, Barbora (CZ)

Haplová, Barbora

Narodila se roku 1992 v Praze. Její tvorba obsahuje hned několik rozhlasových seriálů pro děti. Bláznivý sci-fi seriál Vladana a Prasopes I-III vychází na CD ve vydavatelství Radioservis a momentálně čeká i na knižní vydání u nakladatelství Pikola. Dále je autorkou seriálů Podvodníci, Pohádky z bubenečské nádražky, Ze strastiplného života batohů Šusti a Břišouna. Ve své tvorbě pro děti a mládež je nejvíce ovlivněna dlouholetým sledováním divadla Minor, stejně jako jeho publika.

V roce 2017 absolvovala Katedru teorie a kritiky na pražské DAMU. V době studií se umístila v dramatické soutěži o nejlepší divadelní hru na téma Ferdinand Vaněk dnes s krátkou hrou inspirovanou jazykem Ptydepe, která byla při slavnostním večeru uvedena jako scénické čtení. Ve tvůrčím psaní se zde rozvíjela pod vedením Romana Sikory, Jana Vedrala či Jaroslava Vostrého.

Barbora Haplová je autorkou několika povídek a próz pro dospělé, v současné době připravuje svoji první rozsáhlejší beletrii pro edici Tvář v nakladatelství Vyšehrad. Zároveň chystá námořnický rozhlasový večerníček Kapitán Kiking a jeho bídná posádka. V lednu 2020 bude mít v Českém Rozhlase premiéru její celovečerní dětská hra Josef Rosol a Konrád Sliz, kterou naleznete v nabídce DILIA.


Synopse

JOSEF ROSOL A KONRÁD SLIZ