Vyšly nové Zprávy DILIA zima 2016

28.11.2016
Vyšly nové Zprávy DILIA zima 2016

Zajímají vás novinky z oblasti divadla, literatury, hudby nebo audiovize? Stáhněte si nejnovější zimní Zprávy DILIA ve formátu PDF.


Nejnovější číslo Zpráv DILIA přináší více než 40 nových synopsí českých a zahraničních her. V listopadu proběhla prezentace Překladatelské dílny DILIA, která byla v letošním roce zaměřena na dramatickou tvorbu pro děti a mládež. Synopse všech nově přeložených her a medailonky jejich autorů naleznete právě v tomto vydání Zpráv. Představíme vám také nejnovější hry jednoho z nejúspěšnějších slovenských autorů, Viliama Klimáčka. Vaší pozornosti by neměla uniknout ani nejnovější přeložená hra Erica Assouse Dokud nás milenky nerozdělí nebo hry nově zastupované autorky Maxi Obexer.

 

Těšit se můžete také na několik rozhovorů. O práci v divadle zaměřeném na dětského diváka hovoří umělecký šéf Malého divadla v Českých Budějovicích Petr Hašek. O své pohádkové tvorbě se rozpovídal také Arnošt Vít a s autorem a scénáristou Vítězslavem Jarešem hovořila Alena Jakoubková. Dozvíte se také, jak probíhaly oslavy nedožitých osmdesátin Václava Havla nebo jak probíhal 25. ročník Ceny Josefa Jungmanna.


Příjemné a inspirativní čtení a klidné prožití vánočních svátků přeje agentura DILIA.