AGENTURA aneb VELKÝ PLÁN NA OVLÁDNUTÍ SVĚTA

Jaroslav Beznoska

Žánr: komedie
Obsazení: 5 mužů

Miroslav je studentem vysoké školy, který přichází do svého prvního zaměstnání. Je plný nadšení a naděje. Alespoň zpočátku. Pak se seznamuje se svými kolegy, s klienty a praxí českého PR a reklamy. Seznámení je to vskutku vypečené. Kolegyně, která předstírá rakovinu, aby nemusela pracovat. Kolega, který skončí v Bohnicích kvůli přepracování. Do toho majitelka firmy, jejíž emocionální kvocient se pohybuje v záporných číslech. Úplatní klienti, neschopní ředitelé a líní novináři. A to všechno v konfrontaci s paradigmatem dnešní doby snažícím se nám namluvit, že jedině prací živ je člověk. Což tak trochu pravda je, ale také tak trochu není.

Hra reflektuje osud současné generace, která tráví velkou část života zavřená ve výběhu anonymní open space kanceláře. Je to o životě, hlavně pak o životě v práci. Je to o deziluzi ze života, hlavně pak ze života v práci. Je to o naději. Je to o Velkém plánu na ovládnutí světa. Miroslavův kolega Petr už jeden má. Miroslav ten svůj musí teprve objevit.

Agentura aneb Velký plán na ovládnutí světa je konverzační komedie o dvou dějstvích a jednom intermezzu. Její děj se odehrává v open space kanceláři středně velké české PR agentury. Obsazením je hra ideální pro pět živých herců a sedm figurín. Scénou je nenáročná, stačí jen pár stolů a židlí a telefonů, nějaký ten starý počítač.

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.