Noc divadel - Theatre Uncut 2014

9.3.2018
Noc divadel - Theatre Uncut 2014

Již druhým rokem se DILIA a Divadlo LETÍ zapojily do mezinárodního projektu Noc divadel. 15. listopadu představí tři nejnovější krátké politické hry vzniklé z iniciativy Theatre Uncut v režii Petra Štindla.


Noc divadel - Theatre Uncut 2014

 

8@8 - scénické čtení krátkých politických her v rámci Noci divadel

15. 11. 2014 od 21:30 ve Studiu Švandova divadla

Režie: Petr Štindl

 

Zapojte se již potřetí společně s Divadlem LETÍ do unikátního mezinárodního projektu Theatre Uncut, v rámci něhož jsou během jediného měsíce v divadlech po celém světě uvedeny nové krátké hry, reflektující aktuální politickou a společenskou situaci. Vedle her, které se věnují středoevropské problematice, uvedeme také hru tureckou, která vznikla v koprodukci Theatre Uncut a turecké divadelní skupiny DOT Tiyatro. V rámci ní turečtí a britští dramatici reflektovali ve svých hrách nedávné události v parku Gezi, které patří v poslední době k největším a nejtragičtějším světovým protestům, a upozornili na téma ohrožení demokracie v Turecku.

 

Scénické čtení probíhá v rámci cyklu 8@8 ve spolupráci s agenturou DILIA. 

 

Anders Lustgarten: Prst boží

Překlad: Jakub Škorpil

 

Státní loterie už nevynáší tolik, co kdysi. Chtělo by to změnit pravidla. Co takhle místo o miliónové jackpoty losovat o fyzické tresty? Úsporná opatření vytvořila mezi obyčejnými lidmi kulturu nedůvěry, pomstychtivosti a zášti, tak proč jim nevyjít vstříc?

 

Krátká hra Anderse Lustgartena, který působil jako rezidentní autor např. v londýnském Soho Theatre, National Theatre a Royal Court Theatre a je držitelem Ceny Harolda Pintera, vznikla v rámci projektu Theatre Uncut 2014.

 

Vivienne Franzmann: Nejvíc nejhorší

Překlad: Michal Zahálka

 

Jsme informovaní! Všechno, co potřebujeme vědět, najdeme přeci na facebooku nebo na novinkách. Zajímáme se o to, co se kolem nás děje, a sdílíme to. A angažujeme se! Stačí přeci kýbl ledové vody...

 

Držitelka ceny George Devina za rok2010 arezidenční autorka londýnského Almeida Theatre a Royal Court Theatre Vivienne Franzmann napsala tuto krátkou hru pro projekt Theatre Uncut 2014.

 

Hakan Günday: Pod kůži

Překlad: Kateřina Holá

 

Píše se rok2045 amladá dívka shání drogy. Shání je v muzeu a je ochotná zaplatit cokoliv. Tyhle drogy jsou totiž největším nepřítelem vládní propagandy. A jsou silně návykové.

 

Hra vznikla v rámci projektu Theatre Uncut Istanbul, který vznikl v koprodukci Theatre Uncut a turecké divadelní skupiny DOT Tiyatro. V rámci ní turečtí a britští dramatici reflektovali ve svých hrách nedávné události v parku Gezi, které patří v poslední době k největším a nejtragičtějším světovým protestům, a upozornili tak na téma ohrožení demokracie v Turecku.