Nové tituly ze zahraničí

9.3.2018
Nové tituly ze zahraničí

Nabídka pro nakladatele


Rádi bychom nabídli práva na tři nové tituly našich zahraničních partnerů a jeden nový titul námi zastupovaného autora Luigiho Ametty.

 

První z nich - Dream of the Deadje mysteriózní detektivka britského spisovatele M.G. Scarsbrooka.

 

Bohatý producent je nalezen mrtvý.

Jeho žaludek byl rozleptán vzácným jedem.

A nikdo neví proč.

 

Na scénu vchází Jack Ravenshaw. Mladý, talentovaný policista s tajemnou minulostí: je potomkem jednoho z nejznámějších britských hereckých rodů. Díky tomu a díky svým hereckým zkušenostem a kontaktům je pro Scotland Yard jasnou volbou pro vyšetřování vraždy producenta. A tak se i proti své vůli musí Jack Ravenshaw vrátit zpět na londýnský West End.

 

Po nasazení do jedné z nejživějších a nejnebezpečnějších čtvrtí je Ravenshaw rychle obklopen sexy umělci, záhadnými asistenty a bohatými investory. Nalezení pravdy se zdá být v tomto prostředí téměř nemožné. Podezřelé potkává Ravenshaw na každém rohu. Zkorumpovaní úředníci vyšetřování sabotují. Vyšetřovatelovu jasnou mysl navíc ovládají halucinace a představy o jeho minulosti. Ravenshaw musí spolu se svou záhadnou partnerkou Emily Hart využít všech svým schopností, aby geniálního, zvrhlého, nemilosrdného vraha dopadli…

 

Ale stihnout případ vyřešit dříve, než bude zavražděn někdo další?

 

Text originálu v elektronické podobě je k dispozici v literárním oddělení DILIA.Druhým nabízeným titulem je fiktivní román Die Murau Identität autora Alexandera Schimmelbusche, jehož první román Blood in the Water v roce 2009 získal ocenění Hotlist. Schimmelbusch pracuje jako spisovatel a novinář na volné noze, přispívá do deníků a časopisů Die Welt, Frankfurter Allgemeine, Der Freitag, Cicero a Architectural Digest. V současnosti žije v Berlíně.

 

V únoru 1989 ve své hornorakouské pevnosti zemřel legendární spisovatel Thomas Bernhard. Zpráva o jeho smrti se ale k veřejnosti dostala až tři dny poté, když už byl v tichosti pohřben na vídeňském hřbitově Grinzing. Takto alespoň zní oficiální verze.

Ve skutečnosti byl ale autorův pohřeb pouhé divadlo, jako ostatně celý jeho život. Bernhard se uchýlil na Manhattan, aby se podrobil experimentální léčbě a podnikl poslední zoufalý pokus zbavit se nevyléčitelné autoimunitní choroby. Během své měsíční rekonvalescence se zaregistroval pod falešným jménem Franz-Josef Murau v hotelu Plaza, kde terorizoval pokojovou službu a četl v posteli své nekrology. Pak si uvědomil, že je na čase začít nový život inkognito na Mallorce.

 

Schimmelbusch staví knihu Die Murau Identität s originalitou sobě vlastní na posmrtné autorově slávě, fiktivní příběh je satirickým oživením „bernhardovského mýtu“, předvedeným v mezích nadsázky a humoru s množstvím literárních odkazů, které si každý může dešifrovat po svém.

 

Text originálu v elektronické podobě je k dispozici v literárním oddělení DILIA.


 

Třetím titulem je román Interferenze italského autora Luigiho Ametty. Luigi Ametta se narodil v roce 1964 v italském Turíně. Živí se jako nezávislý hudebník. V roce 2011 vyšel v nakladatelství 0111 Edizioni jeho první román Quello che scegli di essere, po němž následovalo vydání krátké povídky s názvem I punti verdi. Jeho poslední román Interferenze vyšel v březnu 2013 v témže nakladatelství v elektronické formě.

 

Paolo Maugeri je osamělý muž, který se uchýlil do malého městečka skotské vysočiny, poté co opustil Turín ve snaze nechat za sebou všechny své porážky a zklamání. Dědictví, které mu přenechal strýc, mu umožní ve vyhnanství bez problému přežít, nicméně tato šťastná událost nepřinese úlevu Paolovu vnitřnímu trápení. Právě naopak. Paolo má najednou více času na přemýšlení o svých selháních, která ho den po dni pořád více sžírají. Během svého osamoceného cestování po New Yorku, Miami, Římě, francouzském Nice, Londýně a Sydney potkává spoustu zajímavých osobností, ale nemilosrdná analýza vlastního bytí ho neopouští. Potulováním po světě se Paolo snaží rozptýlit a zapomenout na svá trápení, ale vzpomínky na minulost ho pronásledují jako noční můry. Bezcitný svět kolem něj a lidská existence se mu jeví stále v ostřejším kontrastu s jeho mladistvými iluzemi.

 

Text originálu v elektronické podobě je k dispozici v literárním oddělení DILIA.

 

 

Posledním nabízeným titulem je historická detektivka L’invidia di Velázquez autora Fabia Bussottiho, jenž je v Itálii známý jako filmový a divadelní herec.

 

V roce 1964 cestuje španělský malíř Diego de Silva y Velázquez do Itálie, kde si chce prohloubit své znalosti o italských mistrech umění a koupit některá jejich díla pro španělského krále. S královskými penězi může nakládat svobodně a podaří se mu zakoupit a přivézt do Španělska obrazy Tiziana a Tintoretta. V roce 1656 Velázquez namaluje svůj nejslavnější obraz Las Meninas (Dvorní dámy). Po třech stoletích v roce 1956 přijdou Pablo Picasso spolu s antikvářem Aronnem Schiltonem na kloub tajemství, které malíř do slavného obrazu ukryl. Oba se pustí do akce a nevědomky tím dají do pohybu sérii nečekaných událostí.

 

Jedna z nich vypluje na povrch po padesáti letech v Římě, kde komisař Flavio Bertone vyšetřuje vraždu věhlasného profesora estetiky, který byl zavražděn ve svém bytě. Detektivní případ se stále více zamotává a Bertonemu začíná přerůstat přes hlavu. Vyšetřování ho zavede do španělské Akademie výtvarných umění, kde mu půvabná dáma Mafalda Moraes pomůže najít chybějící dílek skládačky. Nicméně vraždy stále přibývají a pravda musí zůstat z mnoha důvodů utajena.

 

Text originálu v elektronické podobě je k dispozici v literárním oddělení DILIA.