MACH A ŠEBESTOVÁ

Miloš Macourek, Adolf Born, Vlastimil Peška

Žánr: komedie s utrženým sluchátkem
Obsazení: 8 mužů, 5 žen

Veleznámý, kultovní večerníčkovský seriál Miloše Macourka a Adolfa Borna Mach a Šebestová navštěvuje každoročně naše televizní obrazovky již více jak třicet let. Dočkal se i Vorlíčkova filmového zpracování. Na brněnská divadelní prkna přivedl slovutnou dvojici s kouzelným sluchátkem Vlastimil Peška. Jde o vpravdě zdařilou dramatizaci, která využívá i animačních technik, především prvků černého divadla.

 

Inscenátorům je nabídnuto v logickém celku několik známých příběhů žáků 3.B a kouzelného sluchátka. A tak Mach a Šebestová pomohou tajemnému pánu v parku najít brejle a za pomoc dostanou kouzelné sluchátko, se kterým pak prožijí mnohé příhody. Mach se promění v zajíce, pes Jonatán se stane ptákem, Mach a Šebestová léčí Kropáčkovi angínu a s celou 3.B jedou na výlet k rybníku Bezdrev, a také se octnou na pirátské lodi.

 

Nádherný svět neotřelé fantazie Miloše Macourka a Adolfa Borna zpracovává zkušený dramatik s citem pro zvolené téma, které si bere za úkol především potěšit malé ale i velké diváky. Brněnská premiéra v autorově domáckém Divadle Radost sklidila nadšené ovace.

 

Vlastimil Peškaje i autorem několika písní, které vedle veleznámé ústřední písně Luboše Fišera, „My jsme žáci  3.B, bereme však na sebe, podobu zajíce …“, dokreslují kolorit půvabné dramatizace. Hudbu od autora může zprostředkovat DILIA.

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.